Середа, 22.01.2025, 03:29
Приветствую Вас Гість | RSS

КЗ "Братеницька гімназія"

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 118
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
"Гаряча лінія"
Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ Ќацґональна гарЯча лґнґЯ

Шаховий гурток

      

Історія шахів

Шахи мають стародавнє походження. Так ще в 3-му—4-му ст. до н. е була відомою гра фішками на дошці. В Індії в 500 рр. н.е. виникла найдавніша форма шахів — військова гра чатуранґа, в яку грало четверо гравців. Ця гра вимагала точного розрахунку, пересування фігур визначалося кидком гральної кості. Наступним періодом розвитку гри в шахи була гра для двох суперників - шатрандж, який став дуже популярним у 8—9 ст. в Арабському Халіфаті. В цей час шахову нотацію — спосіб запису партій.

В країнах Західної Європи шахи з’явились не раніше 11 ст. У Західній Європі навчилися грі в шахи від арабів Іберійського півострова, або через Аквітанію, Прованс, а також південь Апеннінського півострова. У Скандинавії та на Британських островах шахи розповсюджували вікінги. Спочатку католицька церква забороняла шахи, оскільки вважала їх азартною грою, проте в 1400 році всі заборони було знято.

З 11-12 ст. шахи були найрозпоширенішою розвагою феодальної знаті, вони входили до програми лицарського виховання. Потрапивши до Європи, шахи зазнали деяких змін: біла шахівниця стала двоколірною.

У другій половині 15 ст. у Західній Європі були затверджено нові правила, згідно з якими слон та королева стали набагато сильнішими, пішак мав право ходити на дві клітини із початкової позиції. До другої половини 19-го ст. у шахах домінувала так звана італійська школа, яка розглядала шахи, як мистецтво, показувала їхню красу та широкі комбінаційні можливості. Саме ця школа започаткувала систематичні дослідження відкритих дебютів, а саме гамбітів, дослідження ряду ендшпілів, особливо тих, де фігури борються одна проти одної, що дало значні поштовхи в розвитку теорії шахової гри.

Відомі шахісти: Філідор Франсуа-Андре Данікан, Джоакіно Ґреко, Пол Морфі, Дж. Саррат, У. Еванс, У. Льюїс, А. Дешапель, О. Петров , Карл Яніш, Адольфа Андерсена, Джозефа Генрі Блекберна, І. Шумова У 1886 році відбувся перший офіційний матч за звання чемпіона світу з шахів. У цьому матчі перемогу здобув Вільгельм Стейніц. Матч проходив у Нью-Йорку, Сент-Луїсі, Новий Орлеані.

Шахи та Україна

Шахи  до України потрапили з Індії в 10 столітті. Відомо, що відомими мастаком гри в шахи були митрополит Т. Яновський, а меценатом шахівого мистецтва гетьман К. Розумовський. В Росії шахи поширилися IX до XII століттях. Проте протягом XIII- XVII сторіч вони піддавалися гонінню з боку церкви, котра вбачала в них відгомін язичництва. У розвитку шахів в Росії важливу роль відіграли українці М. Безкровний та Д. Коленко. Перший український шаховий клуб з’явився у Харкові (1881), згодом постали клуби у Києві, Одесі й інших містах. У 1909 році відбувся в Одесі Південно-російський шаховий чемпіонат, що був першим чемпіонатом України; переможцем вийшов Б. Верлинський.

 

Шаховий гурток у школі

Шаховий гурток у школі діє під керівництвом вчителя фізичної культури Линника Сергія Миколайовича.. Члени цього гуртка неодноразово брали участь у районних змаганнях шахістів та виборювали призові місця.Активними учасниками таких заходів є Линник Аміна(9 клас), Пономарьов Владислав (9клас), Тіліченко Наталія (9клас). Янигін Ян (7 клас)

     

     

    

    

Згідно з календарним планом спортивно-масових та оздоровчих заходів відділу освіти Богодухівської районної державної адміністрації серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів на 2015/2016 навчальний рік 10 лютого 2016 року на базі Богодухівського ліцею №3 Богодухівської районної ради Харківської області відбулися змагання з шахів «Біла тура». У змагаганнях прийняла участь і команда Братеницької школи у складі Линник Аміни, Пономарьова Владислава (9 клас), Янигіна Яна та Копаниці Євгена (7 клас). Команда виборола 2 місце. Вітаємо переможців!!!

16.06.2016 року останній день роботи пришкільного здоровчого  табору. На закриття влаштували шаховий турнір. Боротьба за першість була напруженою. Переможці отримали грамоти. І місце виборов учень 7 класу Янигін Ян, ІІ місце дісталося п'ятикласнику Вакуленку Дмитру, а ІІІ місце розділили 4-класники Осадчий Руслан та Вакуленко Діана

     

Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
КАЛЕНДАР
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Copyright MyCorp © 2025
uCoz