П`ятниця, 26.04.2024, 16:39
Приветствую Вас Гість | RSS

КЗ "Братеницька гімназія"

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 118
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
"Гаряча лінія"
Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ Ќацґональна гарЯча лґнґЯ

Увага! Про грип

Увага! В Україну прийшов грип! Давайте розширимо свої знання про це захворювання, щоб убезпечити себе та своїх близьких від підступності грипу!

Грип - гостре інфекційне захворювання. Збудником захворювання є вірус. Збудник захворювання проникає в організм людини повітряно-крапельним шляхом,через заражені предмети загального користування, столовий посуд тощо.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є більш небезпечний. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

При появі перших симптомів грипу хвора людина обов'язково повинна залишатися вдома — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них.

Такими симптомами є підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м'язах.

З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря — його слід викликати додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути достатнім для одужання.

Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів.

Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою — її життя.

Особливо актуально під час сезону грипу та епідемій:

- уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;

- користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання у приміщенні хворої людини;

- повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;

- мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками.

Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:

- залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку;

- ізолювати хвору людину — виділити їй окрему кімнату і посуд;

- прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження.

З А П А М ’Я Т А Й Т Е :

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Будьте обережні, бережіть своє життя та життя своїх близьких! Дотримуйтеся правил безпеки життєдіяльності!

 

5  міфів  про  грип

Міф №1 є ліки, які попереджають захворювання на грип . Ні вітаміни, ані так звані противірусні препарати від грипу не рятують. Якщо ви зустрілися з вірусом, то не захворієте лише якщо колись вже перенесли саме цей вірус грипу і в крові до нього є антитіла. Якщо антитіл немає – ви захворієте. Вся ця купа так званих противірусних препаратів не захищає від вірусу грипу і не знищує його у хворих – в кращому разі полегшує симптоми. Читайте також: Обережно, грип Безпосередньо руйнувати вірус грипу здатні лише два прекпарати - "Таміфлю" та "Реленза". Ці препарати продають в українських аптеках. Коштують від 700 до 1400 гривень залежно від дозування. З інтернет-аптек привозять без рецепту. Проте в Європі ці препарати не продаються без рецепта – ніде! Це ліки, які в жодному разі не можна прописувати собі самому. Препарат має серйозні побічні дії та може завдати серйозного удару печінці, якщо неправильно розрахувати дозу відносно маси тіла.

Міф №2 – грип лікується антибіотиками. Грип не лікується антибіотиками! Віруси за своєю природою не чутливі до антибіотиків. Антибіотики впливають лише на бактеріальні інфекції, до яких грип не відноситься. Причому прийом антибіотиків під час грипу може ще й спричинити ускладнення.

Міф №3 – грип можна переносити на ногах. Мої героїчні знайомі, що і в ополонку пірнають на Водохреща, і цибулиною хрустять, як яблуком, переконують мене, що ніякий грип їх не візьме, а якщо і причепиться, то вони його "перебігають на ногах" і навіть не помітять. Чому під час грипу потрібен постільний режим? Бо коли людина лежить, всі ресурси організму направлені на боротьбу з вірусом. 3-4 дні в спокійному режимі дозволяють захисним процесам організму мобілізуватися, і людина видужує швидше. Коли ж хворий на грип або ГРВІ йде на роботу, ослаблений організм всі сили віддає на рух, розумову діяльність, тож вірусна інфекція прогресує, загострюється. Це в свою чергу призводить до серйозних ускладнень, зокрема, пневмонії (група захворювань, які проявляються запальним процесом у легенях). Саме пневмонія стала причиною переважної більшості смертей від грипу в Україні цього року.

Міф №4 маска захищає від грипу. Маска не захищає від грипу! Віруси мікроскопічні – вони спокійно проникають крізь волокна. Маска затримує лише краплі слизу, у якому містяться віруси грипу. Тому її має одягати саме хвора людина. При кашлі, чханні частина інфікованого слизу затримується і не розповсюджується. Здоровій людині немає сенсу носити маску. Тим більше на вулиці – замість цього краще подихайте свіжим повітрям.

Міф 5 прості заходи проти грипу не ефективні .Не знаю чому, але українці найменше вірять і використовують прості та найдешевші засоби попередження захворювання на грип та ГРВІ. Лікарі втомилися говорити про елементарні речі, які рятують життя. Лише під час звичайного провітрюванні у приміщенні гине 50% вірусів. Вологе прибирання і зволожувачі повітря теж дієві, бо ці віруси не люблять вологе середовище. Зате чудово себе почувають в сухому, теплому і нерухомому повітрі. Вірус часто переноситься на руках. Ви потиснули комусь руку чи взялися за ручку дверей, якої торкалася хвора людина, потім, не помивши рук, торкнулися свого рота, носа, очей – і вірус одразу ж пересідає на слизові оболонки й потрапляє в організм. Тому в "грипозний" період руки варто мити часто і ретельно. Якщо немає можливості мити під проточною водою – обробляйте серветками чи спреями. Джерело вірусу – людина. Тому обмеження контактів – більш ніж ефективне. Зайвий раз не сходити в кіно, тимчасово відкласти відвідування гуртка, школи, садка дітьми, пройтись зупинку пішки замість переповненого транспорту – це все прості речі, які рятують від зараження. Зараз саме час гуляти на свіжому повітрі – шанси підхопити грип на вулиці, тим більше в морозну погоду, нульові.

  

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
КАЛЕНДАР
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024
uCoz