Середа, 15.05.2024, 02:45
Приветствую Вас Гість | RSS

КЗ "Братеницька гімназія"

Меню сайту
Категории раздела
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 118
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
"Гаряча лінія"
Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ Ќацґональна гарЯча лґнґЯ

Каталог статей

Главная » Статьи » Це - цікаво

Акція "Посади дерево" продовжується

Актуальність та важливість акції

Протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають площу приблизно 9 млн га, тобто 15 % її території.

Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища.

Для того, щоб посадити дерево, необхідно здійснити кілька етапів:

1. Визначити територію для садіння дерев.

2. Погодити садіння дерев (кількість та види) з органами державної влади, місцевого самоврядування.

3. Розмітити місця висаджування дерев та погодити з фахівцями-дендрологами.

4. Підготувати територію для розміщення посадкових місць.

Ділянку, призначену для садіння дерев і чагарників, у першу чергу очищують від сміття, у тому числі природного.

5. Підготувати посадкові ями.

Під час копання ям верхні шари ґрунту складають в один бік, нижні – в інший. Якщо ґрунт із ям зовсім непридатний (будівельне сміття, важка глина та ін.), його замінюють доставленою з іншого місця родючою землею.

6. Правильно вибрати час садіння у залежності від погодних умов.

Дерева і чагарники можна висаджувати ранньою весною після відтавання ґрунту до початку розпускання листків, і пізньої осені, під час листопада. У разі весняного садіння деревні породи краще приживаються, ніж під час осіннього.

Механізм садіння

Безпосередньо перед садінням рослини дно підготовленої ями необхідно розпушити на глибину 10–15 см. Потім у яму насипають родючий ґрунт приблизно на дві третини її глибини та ущільнюють притопуванням.

Проте у будь-якому разі кореневій системі рослини під час висаджування бажано надати вільну форму розташування без перегинів, загинів, підвертання. Тому в процесі заповнення ями ґрунтом необхідно стежити, щоб через надлишок землі не довелося підрізати кореневу систему.

Саджанці перед садінням ретельно оглядають, усе пошкоджене, сухе коріння обрізають. Так само обрізають сухі, розмочалені кінці здорових коренів. Зрізи роблять навскіс, щоб вони були повернуті до поверхні насипаної на дно ями землі.

Перед садінням необхідно вмочити коріння рослини у бовтанку.

Саджати дерево зручніше вдвох. Один ставить дерево на втрамбований горбик землі і розправляє корені, при цьому треба стежити, щоб коренева шийка була на 6–8 см вище рівня землі з тим, щоб після осаджування землі в ямі коренева шийка опинилася на одному рівні з поверхнею ґрунту.

Після встановлення дерева в ямі друга людина засипає рівномірно коріння пухкою землею, а перша у цей час злегка струшує стовбур дерева, щоб земля краще заповнювала простір між корінням. Коли корені вкриються землею, струшування припиняють і яму заповнюють до кореневої шийки.

Навколо посадженого дерева формують валик висотою 10–12 см і виливають в ямку 2–3 відра води, що ущільнює ґрунт, краще зв’язує його з корінням.

Не рекомендується ущільнювати землю ногами під час заповнення ями, тому що під час утоптування досить часто пошкоджуються дрібні корінці.

derevo logo                                                                                    

 

 

 

                                                                                                                    http://www.ecoleague.net/diialnist/aktsii/posady-svoie-derevo

Категория: Це - цікаво | Добавил: братеница (24.04.2016)
Просмотров: 344 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
КАЛЕНДАР
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024
uCoz