Понеділок, 16.09.2024, 14:24
Приветствую Вас Гість | RSS

КЗ "Братеницька гімназія"

Меню сайту
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 118
Статистика
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ПОГОДА
"Гаряча лінія"
Ќацґональна дитЯча гарЯча лґнґЯ Ќацґональна гарЯча лґнґЯ

Пам'ятки по попередженню травматизму на канікулах

   До уваги батьків та учнів!

Пам'ятка для батьків і учнів на період зимових канікул 

 

 

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, дирекція школи та класні керівники  просять вас ознайомитись з правилами техніки безпеки під час зимових канікул, з обов’язковим їх дотриманням:

1. Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Будьте обережні і уважні на автовокзалах, залізничних станціях під час поїздок до друзів, родичів і знайомих в інші населені пункти.

2. Під час перебування на природі, в лісі, біля замерзлих водоймищ не допускайте небезпечних ситуацій. Будьте обережні на льоду! Не дозволяйте дитині без супроводу дорослих перебувати біля водойм. Не ходіть під бурульками!

3. Не вживайте алкогольних, тютюнових, наркотичних, інших отруйних речовин!

4. Будьте обережні та уважні поблизу високовольтних ліній електропередач, вдома з електро-, газовими, вибухонебезпечними приладами. Не торкайтесь обірваних проводів: вони можуть бути під напругою, а це смертельно небезпечно. Не користуйтеся несправними електроприладами.

5. На дискотеках і вечірках під час Новорічних свят ведіть себе розумно і виховано. Бережіть своє здоров'я, не перебувайте довгий час біля телевізорів та комп'ютерів. Не відвідуйте салонів з гральними автоматами.

6. Батьки, обов’язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них

при поводженні з собаками та іншими бездомними тваринами. Вони можуть бути поширювачами інфекційних захворювань.

7. Не грайтеся петардами та не робіть самопалів! Це небезпечно для життя!

Дотримуйтесь правил безпеки при проведенні новорічних свят

8. Батьки, обов’язково наголошуйте дитині про те, що за відсутності вдома дорослих не можна відчиняти двері незнайомцям.

9. Не дозволяйте дитині перебувати на вулиці після 21 години без супроводу дорослих або для старших дітей без попередження про місце та час перебування з друзями. Підтримуйте контроль за дітьми в телефонному режимі.

ОБЕРЕЖНО, ОЖЕЛЕДИЦЯ!

У нещасного випадку можуть бути різні причини, але найчастіше це необережність.

Зимою люди часто травмуються через ожеледицю, на ковзанках, припорошених снігом, під час дитячих зимових ігор, при катанні з крижаної гірки на санчатах, лижах, ковзанах. Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, якщо дотримуватися простих правил поведінки:

• перед виходом із будинку натріть наждачним папером підошву або наклейте на неї лейкопластир чи ізоляційну стрічку;

• ходіть по тротуарах, посипаних піском або сіллю, а якщо вони не посипані, ходіть по не притоптаному снігу, який зазвичай залишається на внутрішньому краї тротуару;

• при ступанні по льоду максимальне навантаження на стопу повинно приходитися не на п’яту, а на носок;

• ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах;

• не тримайте руки в кишенях – це збільшує ймовірність не тільки падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів;

• бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть по освітленій частині тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги;

• під час танення снігу та льоду дуже небезпечними є бурульки. Для того, щоб уникнути травм від них, не ходіть близько попід стінами будинків;

• при падінні на руку можливий перелом кісток передпліччя або кисті. В цьому випадку наложіть одну шину (з підручного матеріалу – дошки, гілки тощо) на внутрішню поверхню руки. В напівзігнуті пальці вкладіть валик та підвісьте руку перед грудьми;

• при переломі стопи або гомілки дві шини закріпіть по бокових поверхнях ноги з фіксацією стопи та коліна;

• якщо травмований перебуває на холоді, переламану кінцівку необхідно додатково утеплити;

• при сильній кровотечі зав’яжіть шарф, хустку, ремінь на 10-15 см вище місця пошкодження, паличкою сильно закрутіть їх. Травмованого необхідно відвезти в лікарню протягом години, якщо він перебуває на холоді; через 1,5 години – якщо він у теплі. Коли за цей час потерпілого не доставлено в лікувальний заклад, закрутку розпускають, передавлюючи артерію вище рани, а через 8-10 хвилин знову закручують.

Будьте обережними, не наражайтеся на небезпеку!

 

 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА КРИЗІ. НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПОТЕРПІЛОМУ НА ВОДІ ВЗИМКУ.

 

Правила поведінки на кризі:

- категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами палки та ніг;

- обходьте небезпечні місця та ділянки криги, вкриті снігом;

- вантаж перевозьте на санях;

- кататися на ковзанах можна лише тоді, коли товщина криги досягає 25 см;

- не можна стрибати й бігати по льоду, скупчуватись у великі групи.

Надання допомоги потерпілому на воді взимку:

- будьте якомога далі від ополонки;
- протягніть потерпілому довгу жердину, дошку або палицю, можна лижу, мотузку;
- витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами; якщо вдалося потерпілого витягти, не піднімайтеся на ноги, рухайтеся до берега повзком;
- на березі викличте «швидку медичну допомогу», загорніть потерпілого у ковдри або в сухий одяг;
- не занурюйте потерпілого в теплу воду, можуть виникнути серцеві проблеми;
- по можливості прикладіть до тіла пляшку з гарячою водою або грілку;
- дайте попити теплої води, якщо є - чаю.

 

                         

 

Пам'ятка для батьків і учнів на період осінніх канікул 

 

 

З метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення кримінальних ситуацій, дирекція школи та класний керівник просять Вас ознайомитись із правилами безпеки під час осінніх канікул, з обов'язковим їх дотриманням: Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил безпеки при:
• користуванні газовими та електричними приладами;
• не допускайте ігор з вогнем Вашою дитиною, не дозволяйте самостійно розводити багаття, палити листя, бур'ян;
• пам'ятайте: дорога - не місце для ігор та безпечної поведінки.


Щоб уникнути електротравм, категорично забороняється: наближатися до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори ліній електропередач; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції. Обов'язково наголошуйте доньці чи синові (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.
Будьте особливо обережні біля водоймищ. Пам'ятайте: з водою не жартують! Не можна ходити по льоду якщо товщина льоду становить менше 15 см. Обов'язково наголошуйте дітям про небезпеку, яка чатує на них:
• у громадському транспорті;
• при поводженні з собаками та іншими тваринами (свійськими та дикими):
• під час грози (блискавка).
Перед кожною зустріччю дитини з вулицею не забувайте ще раз нагадати Правила дорожнього руху особливо це стосується користування велосипедом, роликами). Не дозволяйте доньці чи синові бути на вулиці без нагляду дорослих у вечірній та нічний час. (Після 21 00). Слідкуйте за гігієнічними вимогами щодо харчування дитини (особливо це стосується вживання грибів). Пам'ятайте про проблеми які стоять перед сучасною молоддю: куріння, пияцтво, наркоманія (у зв'язку зі становленням характеру Вашої дитини, прийміть до уваги те, що ніхто з підлітків не застрахований від них). Особливо зверніть увагу на друзів дитини.
Наголошуйте про те, щоб діти нічого чужого не брали та своєю поведінкою не створювали криміногенної ситуації (бійки, крадіжки, брутальна поведінка).
Зверніть увагу на небезпеку поширення застудних захворювань та грипу в зимовий період. Будемо щиро раді зустрічі з Вашою дитиною після канікул, яка при доброму здоров'ї, не маючи ніяких проблем знову сяде за шкільну парту.


 

     

 

 

                        

Пошук
Календар
«  Вересень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
КАЛЕНДАР
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Форма входу

Copyright MyCorp © 2024
uCoz